22/07/2017 VVP BŘEZINA VYŠKOV

22/07/2017 <br> VVP BŘEZINA <br> VYŠKOV

22/07/2017 VVP BŘEZINA VYŠKOV

ZÁVOD
OBSAZENOST
Závod již proběhl, startovní listunu a výsledky najdeš ZDE
Závod již proběhl, startovní listunu a výsledky najdeš ZDE

Termín: 22. 7. 2017
Místo: Vyškov, Vojenský újezd Březina
Počasí: jasno, 33 °C
Počet účastníků:

  • Major: 573 účastníků – 404 můžů, 169 žen
  • General: 301 účastníků – 234 mužů, 67 žen
[lvca_testimonials_slider slideshow_speed=“5000″ animation_speed=“600″ pause_on_hover=“true“ direction_nav=“true“][lvca_testimonial_slide author=“Petra Veselá“ credentials=“Elite Runner“ author_image=“3411″]Army Run je unikátní svojí pestrostí překážek. Čekají Vás zde nejen standardní vojenské prekážky, ale i plno lahůdek (červík) k snědku či překvápek, které vás pobaví. Velkou odlišnost od ostatních překážkových závodů vidím také v atmosféře, která je vytvářena zvukem vojenských sirén, vojáky či exhibicí tanků, která ve Vás zanechá ojedinělou vzpomínku. Jednoznačně závod, který si mě získal a na který se budu rada vracet.[/lvca_testimonial_slide][lvca_testimonial_slide author=“Henry“ credentials=“Elite Volunteer“ author_image=“3936″]Moje spolupráce s AR začala na prvním závodě v roce 2014, kde jsem si vydobyl pověst nejhlasitějšího dobrovolníka.“ Více jak 12 let se věnuji military v různých podobách – KVH, airsoft, paintball. ArmyRun byla jasná výzva.
Při samotném závodu mám na starost pyrotechniku, zbraně a jsem velitelem „Motivation teamu“ Motto: „Pokud zdrhám, snaž se mě předběhnout“. MvM – magor v maskáčích.[/lvca_testimonial_slide][/lvca_testimonials_slider]

Krátké shrnutí:

Spousta vody, bahna a obrovské vedro. Tak by se dal stručně shrnout ARMY RUN, který proběhl ve vojenském újezdu Březina. Výzev tu před běžci stálo hned několik: 11km trať Major s více než 40 překážkami, elitní 16km trať General, na které bylo překážek více než 60 včetně unikátní armádní Dráhy bojovníka. Ta nejlépe sedla Richardu Hynkovi, mezi ženami doběhla jako první Petra Veselá.

O místě konání:

Sem jsme se hodně těšili! Vojenský újezd Březina kousek od Vyškova je téměř celý zalesněný, mezi stromy se občas vyloupne armádní objekt, případně hladina Myslejovické nádrže. A jasně, že jsme obojí zapracovali do tras obou závodů. Na účastníky tak čekali voda, bahno, tma a stísněnost bunkrů a taky kluci z armády, kteří nikomu nic nedali zadarmo.

Největší zajímavost:

Součástí závodu General byla unikátní překážková Dráha bojovníka, na které trénují armádní profíci. A nutno podotknout, že těch 1500 metrů bylo pekelně těžkých. U extrémních překážek totiž číhali profi vojáci, kteří neodpustili sebemenší zaváhání. „Dráha bojovníka je naprosto jedinečná záležitost, které se něco jen tak nevyrovná. Myslím, že jsme jediný závod, který má dráhu bojovníka na své trati,” říká k tomu Ondra Kodeš.

Pořadí nejlepších:

General muži: 1. Richard Hynek (01:31:56.94), 2. Jakub Podzimek, 3. Jiří Vacík
General ženy: 1. Petra Veselá (02:00:20.06), 2. Petra Sotonová, 3. Martina Rašková
Major muži: 1. Tomáš Satinský (01:07:12.08), 2. Bohuslav Šála, 3. Ladislav Šulc
Major ženy: 1. Lucie Königová (01:29:55.05), 2. Veronika Vitinová, 3. Nikola Berčíková

Ohlasy účastníků:

„Dneska mi úplně nešly nohy, ale to bude tím, že jsem před týdnem poprvé zkusila dlouhý triatlon a tělo asi ještě nebylo v ideálním rozpoložení. Trať byla bezvadná a v tak teplém počasí jsem se těšila na každou vodní překážku a vždycky si říkala, aby byla voda hlavně studená.“ Petra Veselá, vítězka závodu General Ženy

Na trase MAJOR si už slušně mákneš. Čeká tě minimálně 10 km a zapotíš se na více než 40 překážkách. Rozhodně bys měl nejdříve zkusit závod CAPTAIN, případně mít nejen naběháno, ale i naposilováno.

Tenhle závod není pro slečinky ani nezkušený gaučáky. Trasa GENERAL zahrnuje nejméně 15 kilometrů a přes 60 překážek. Bez předchozího absolvování MAJORA a pořádného tréninku poběžíš na vlastní nebezpečí.

MÍSTO KONÁNÍ

Újezdní úřad Březina

Víta Nejedlého
Vyškov, Jihomoravský kraj 682 01

Nejnáročnější trasy
Vybíráme pro tebe nejnáročnější terén.

Nejbrutálnější překážky
Připravujeme je s elitními vojáky.

Nejextrémnější trať
Prověříme tě fyzicky i psychicky.

Až za své limity
Fyzické i psychické.

V silné komunitě
Která tě přijme mezi sebe.

S maximální podporou
Dobrovolníků i ostatních běžců.