Závod již proběhl, startovní listinu a výsledky najdeš ZDE

Místo: Praha, žižkovský Balkán, Karlín, Vítkov
Počasí: polojasno, 19 °C
Počet účastníků:

• Captain: 455 účastníků – 293 mužů, 162 žen
  • Major: 345 účastníků – 236 mužů, 109 žen
[lvca_testimonials_slider slideshow_speed=“5000″ animation_speed=“600″ pause_on_hover=“true“ direction_nav=“true“][lvca_testimonial_slide author=“Petra Veselá“ credentials=“Elite Runner“ author_image=“3411″]Army Run je unikátní svojí pestrostí překážek. Čekají Vás zde nejen standardní vojenské prekážky, ale i plno lahůdek (červík) k snědku či překvápek, které vás pobaví. Velkou odlišnost od ostatních překážkových závodů vidím také v atmosféře, která je vytvářena zvukem vojenských sirén, vojáky či exhibicí tanků, která ve Vás zanechá ojedinělou vzpomínku. Jednoznačně závod, který si mě získal a na který se budu rada vracet.[/lvca_testimonial_slide][lvca_testimonial_slide author=“Henry“ credentials=“Elite Volunteer“ author_image=“3936″]Moje spolupráce s AR začala na prvním závodě v roce 2014, kde jsem si vydobyl pověst nejhlasitějšího dobrovolníka.“ Více jak 12 let se věnuji military v různých podobách – KVH, airsoft, paintball. ArmyRun byla jasná výzva.
Při samotném závodu mám na starost pyrotechniku, zbraně a jsem velitelem „Motivation teamu“ Motto: „Pokud zdrhám, snaž se mě předběhnout“. MvM – magor v maskáčích.[/lvca_testimonial_slide][/lvca_testimonials_slider]

Krátké shrnutí:

Nahoru a dolů. A aby toho nebylo málo, tak rovnou i v plné polní. To čekalo – kromě 40 překážek a 10,5 km běhu – na účastníky běhu Major na pražském Vítkově. Muži nafasovali 10kilogramový vojenský batoh, ženy jeho 7 kilogramů vážící alternativu. A vítězka závodu, Petra Veselá, byla ze ztížených podmínek nadšená. Mezi muži vyhrál Major závod Richard Hynek. Vyhrál před druhým Jakubem Podzimkem, který jen chvíli předtím ovládl kratší, 5kilometrový okruh Captain.

O místě konání:

Pražský Žižkov – to jsou strmé srázy směrem do Karlína. A přesně ty jsme účastníky delšího závodu nechali hned na úvod okusit. K Žižkovu ale patří i sportovní areál na Balkáně, kde byl start a cíl. A v neposlední řadě je symbolem Žižkova i vrch Vítkov se sochou Jana Žižky. A s nádhernými výhledy na Prahu. Vzhledem k náročnosti závodů si ale nejsme jistí, zda právě romantický výhled dokázali účastníci ocenit… 😉

Největší zajímavost:

Před startem jsme jako organizátoři slibovali, že si závodníci odpočinou od “klasických” vodních překážek. A to jsme splnili. Vodní překážka v závěru totiž byla opravdu netradiční. Pod obrovskými pytli plnými vody se závodníci museli podplazit – a že těch 5 metrů ve stísněném prostoru, kdy nad sebou měli obrovskou masu vody, nebylo příjemných. Mnozí tuhle “klaustrofobickou” libůstku označili za vůbec nejhorší překážku závodu – i přesto, že těsně před cílem na ně čekaly ještě 4 hluboké jámy plné bahna a trocha těch shybů…

Pořadí nejlepších:

Captain muži: 1. Jakub Podzimek (00:30:32.24), 2. Matěj Michalčák, 3. Lukáš Doležal
Captain ženy: 1. Kristýna Hůrková (00:32:40.03), 2. Ladislava Jeřábková, 3. Klára Hervertová
Major muži: 1. Richard Hynek (01:11:36.27), 2. Jakub Podzimek, 3. Lukáš Novák
Major ženy: 1. Petra Veselá (01:29:46.74), 2. Anna Pavelková, 3. Veronika Vytinová

Ohlasy účastníků:

„Trať byla dneska hodně náročná, nejtěžší bylo běhání s batohem na zádech do kopců i ze strání dolů a dělal jsem i 60 angličáků. Na překážky na konci se vždycky těším, protože se mi hodně líbí a nepřijdou mi tak těžké. Na Army Runu se mi líbí, že ze sebe vydám úplně všechno a překonám sám sebe. A když pak vyhraju závod, tak je to krásný pocit,“ Jakub Podzimek, vítěz závodu Captain a druhý v závodu Major.

„Pražský závod se mi hrozně líbil a neskutečně jsem si to užila. Ze všech tří letošních závodů jsem z něj běžecky a fyzicky měla nejlepší pocit. Strašně mě bavilo běžet půlku závodu s batohem a zátěží na zádech. Sice jsem musela dělat i nějaké angličáky, ale pak jsem se dostala do tempa a byl to pro mě krásný závod,“ Petra Veselá, vítězka závodu Major.

Nejkratší varianta závodu, určená pro začátečníky i pokročilé běžce. Můžeš to zkusit bez tréninku, ale doporučujeme zaběhnout si předem alespoň pár kiláků. Bahno, terén a únava udělají svoje i na krátké trati.

Na trase MAJOR si už slušně mákneš. Čeká tě minimálně 10 km a zapotíš se na více než 40 překážkách. Rozhodně bys měl nejdříve zkusit závod CAPTAIN, případně mít nejen naběháno, ale i naposilováno.