22/04/2017 HLUBOKÁ NAD VLTAVOU ČESKÉ BUDĚJOVICE

22/04/2017 <br> HLUBOKÁ NAD VLTAVOU <br> ČESKÉ BUDĚJOVICE

22/04/2017 HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
ČESKÉ BUDĚJOVICE

ZÁVOD
OBSAZENOST
Závod již proběhl, oficiální startovní listunu najdeš zde

Termín: 22. 4. 2017
Místo: Hluboká nad Vltavou, okolí autocampu Křivonoska
Počasí: zataženo s deštem, 10 °C
Počet účastníků:

  • Captain: 499 účastníků – 352 mužů, 147 žen
[lvca_testimonials_slider slideshow_speed=“5000″ animation_speed=“600″ pause_on_hover=“true“ direction_nav=“true“][lvca_testimonial_slide author=“Petra Veselá“ credentials=“Elite Runner“ author_image=“3411″]Army Run je unikátní svojí pestrostí překážek. Čekají Vás zde nejen standardní vojenské prekážky, ale i plno lahůdek (červík) k snědku či překvápek, které vás pobaví. Velkou odlišnost od ostatních překážkových závodů vidím také v atmosféře, která je vytvářena zvukem vojenských sirén, vojáky či exhibicí tanků, která ve Vás zanechá ojedinělou vzpomínku. Jednoznačně závod, který si mě získal a na který se budu rada vracet.[/lvca_testimonial_slide][lvca_testimonial_slide author=“Henry“ credentials=“Elite Volunteer“ author_image=“3936″]Moje spolupráce s AR začala na prvním závodě v roce 2014, kde jsem si vydobyl pověst nejhlasitějšího dobrovolníka.“ Více jak 12 let se věnuji military v různých podobách – KVH, airsoft, paintball. ArmyRun byla jasná výzva.
Při samotném závodu mám na starost pyrotechniku, zbraně a jsem velitelem „Motivation teamu“ Motto: „Pokud zdrhám, snaž se mě předběhnout“. MvM – magor v maskáčích.[/lvca_testimonial_slide][/lvca_testimonials_slider]

Krátké shrnutí:

Zima a voda. Pod nohama, z nebe, z hasičských hadic. A také bláto, do kterého se nohy bořily často až po kolena. První závod sezóny proběhl v jižních Čechách. A co by to bylo za návštěvu jižních Čech bez prohlídky rybníku. 499 účastníků trati Captain o délce 5,8 km a s 25 překážkami vypuštěný rybník zažilo na vlastní kůži. S extrémními podmínkami se mezi muži nejlépe vypořádal Jiří Vacík, mezi ženami dominovala Petra Veselá.

O místě konání:

Autocamp Křivonoska leží zhruba 3 kilometry vzdušnou čarou od zámku Hluboká a jeho okolí nám nabídlo perfektní podmínky pro uspořádání prvního závodu sezony: Náročný terén s prudkými výběhy a klesáními, vypuštěný rybník s hromadou bahna, Munický potok s pekelně ledovou vodou… Okolí navíc přálo dalším aktivitám – kdo zvládl (a přežil) závod, mohl si užít Adrenalin park s lanovým centrem nebo návštěvu zámku a blízké ZOO.

Největší zajímavost:

Tenhle závod nebyl pro běžce, ale pro bojovníky! Rovinky jsme vyměnili za prudké kopce a vyřádili jsme se i na překážkách. Kromě klasických a známých překážek jsme přidali běh s těžkým batohem do prudkého kopce, kličkování mezi střelami z paintballových zbraní a jihočeskou specialitku – přeběh vypuštěného rybníku plného bahna. Účastníkům jsme pořádně osolili i závěr – 5 metrů před koncem závodu museli udělat shyby na lešení, až pak mohli proběhnout cílem.

Pořadí nejlepších:

Captain muži: 1. Jiří Vacík (00:37:55.23), 2. Jakub Podzimek, 3. Bohuslav Šála
Captain ženy: 1. Petra Veselá (00:47:26.57), 2. Veronika Vytinová, 3. Kristína Málková

Ohlasy účastníků:

„Závod byl super. Moc se mi to líbilo. Zimu ani déšť jsem moc nevnímal, nepřišlo mi to nijak hrozné. Na podzim tady byla větší zima. Nezačal jsem nijak zostra a držel jsem se kolem pátého místa. Vyhovovalo mi, že trať nebyla postavena vysloveně pro běžce, nebyl na ní až na jednu výjimku žádný dlouhý, rovný úsek. Hodně důležité bylo dobře zvládat překážky. Bahno v rybníku těsně před koncem bylo výživné, protože jsem se do něj zabořil až do půlky holeně. Ale jinak to byl skvělý závod.“ Jiří Vacík, vítěz závodu Captain mezi muži.

Nejkratší varianta závodu, určená pro začátečníky i pokročilé běžce. Můžeš to zkusit bez tréninku, ale doporučujeme zaběhnout si předem alespoň pár kiláků. Bahno, terén a únava udělají svoje i na krátké trati.

MÍSTO KONÁNÍ

Hluboká nad Vltavou
Jihočeský kraj
373 41, Česká republika

 

Autocamp Křivonoska

Munice 75, 373 41 Hluboká nad Vltavou

Nejnáročnější trasy
Vybíráme pro tebe nejnáročnější terén.

Nejbrutálnější překážky
Připravujeme je s elitními vojáky.

Nejextrémnější trať
Prověříme tě fyzicky i psychicky.

Až za své limity
Fyzické i psychické.

V silné komunitě
Která tě přijme mezi sebe.

S maximální podporou
Dobrovolníků i ostatních běžců.