CO JE ARMYRUN/ O NÁS

CO JE ARMYRUN?

Bahno, pot, slzy, vyčerpání, ale i vůle doběhnout a smysl pro fair play. ARMY RUN je nejextrémnější, nejdrsnější a nejnáročnější překážkový závod pro veřejnost. Po fyzické, ale i po psychické stránce.

Trať a překážky připravují bývalí příslušníci speciálních jednotek armády a policie z THORTactical. A vždycky překvapí. Každá trať je novou extrémní kombinací překážek, u kterých musíte zapojit nejen sílu a obratnost, ale i překonat strach a prokázat silnou vůli. Navíc jsme jediným překážkovým závodem pro veřejnost, který zaštiťuje Ministerstvo obrany ČR.

Jdete do toho? Tak jako 7000 běžců, kteří se zúčastnili prvních tří ročníků? Pro rok 2017 jsme ARMY RUN posunuli zase o pořádný kus dál. Protože si extrémní běh zaslouží neméně extrémní prostředí, poběží se některé závody v přísně střežených vojenských újezdech.

Vybírat navíc můžete ze 3 tratí, které se liší délkou a počtem překážek – od úrovně Captain přes Major až po brutální úroveň General. Na trati všech závodů se potkáte nejen s příslušníky armády a policie, ale i s našimi Elite Runners a s Elite Volunteers.

ARMY RUN pomáhá

 

Účastí na ARMY RUN nejen překonáte sami sebe, ale pomůžete překonat těžké období i někomu jinému. 50 Kč z každé registrace totiž posíláme do Vojenského fondu solidarity Armády ČR.

Jaké jsou cíle a poslání fondu?

 

  • Fond podává pomocnou ruku v prvním půl roce od události. A to nejen samotným vojákům a vojákyním, ale i jejich rodinám.
  • Fond finančně podporuje nezaopatřené děti vojákyň a vojáků, kteří zahynuli nebo utrpěli vážná zranění s trvalými následky při plnění služebních povinností.
  • Fond poskytuje vojákovi, případně jeho rodině finanční pomoc, která mírní negativní sociální a ekonomické dopady úmrtí nebo vážného úrazu. A to v období jednoho až šesti měsíců od události.

ARMY RUN ctí fair play

 

“Only the weak cheat – Jen slabí podvádějí”. Tak zní motto organizace OCRA CZ, která během závodu dohlíží na závodníky a jejich poctivost při překonávání překážek. Oficiální komisaři jsou u každé překážky a každému, kdo bude podvádět, přestřihnou OCRA náramek. To znamená diskvalifikaci.

Díky záštitě OCRA jsou závody ARMY RUN nominačními závody na mistrovství světa a Evropy v OCR. A díky OCRA proběhnou v roce 2017 i dětské závody ARMY RUN.

ARMY RUN buduje

 

Ve spolupráci s ThorTac TC vzniká v pražské Šárce tréninkové středisko, kde si mohou účastníci ARMY RUN vyzkoušet některé z překážek a naučit se od profíků, jak je zdolat. Rychle a efektivně.

Půldenní, denní, ale i víkendové kurzy AR Drill vedou profesionální vojáci a jsou nejen zážitkem, ale i perfektní přípravou pro samotný ARMY RUN.

arthor