JAK SE PŘIPRAVIT NA ARMY RUN?

JAK SE PŘIPRAVIT NA ARMY RUN?

Army Run je jedním nejxtrémnějších překážkových běhů a není úplně jednoduché se na něj správně připravit. Nejde jen o běhání, ale také o dostatečný fyzický fond potřebný k překonávání překážek a psychickou odolnost. Nabízíme několik doporučení od Lumíra Němce, profesionála ze společnosti ThorTac TC, jejímiž instruktory jsou výlučně bývalí příslušníci speciálních jednotek armády a policie, kteří získali zkušenosti při reálných střetech s nepřítelem nebo pachateli trestných činů. Lumír Němec a Thor Tac TC se současně podílí na stavbě a přípravě tratí pro Army Run

Jak dlouho dopředu je třeba se připravovat cíleně na Army Run?
Záleží na fyzické kondici a obratnosti každého jedince. Člověk ,který má naběháno a je v kondici, může samozřejmě přípravou strávit méně času než někdo, kdo neběhá pravidelně. Každopádně Army Run není pouze o vytrvalosti. Je velký rozdíl, když běžíte určitou vzdálenost svým tempem a když je vaše tempo neustále přerušováno překonáváním překážek. Takže je dobré samozřejmě běhat a po určitých úsecích běh přerušit a dát si deset „angličáků“ dvacet kliků nebo dřepů. Tak se můžete nejlépe připravit po fyzické stránce. Na zdolávání překážek je pak nejlepší si někde vyzkoušet, jak se taková překážka překonává. Každá překážka je jiná a vždy je to kombinace síly a obratnosti.

Jak se dá připravit na překážky?
Je dobré trénovat vytrvalostní sílu. Spíše než zvedat činky bych doporučoval zaměřit se na lano, shyby, sedy lehy, angličáky atd. Technika zdolávání překážek se pak dá nejlépe nacvičit přímo na překážkách, identických nebo podobných.

Jak mentálně přistupovat k Army Runu?
Běh typu Army Run je o fyzické kondici, vytrvalosti ale také o vůli běh dokončit, překonat bolest a únavu a doběhnout. Zkrátka zatnout zuby a jít dopředu za každou cenu. Jenom pak máte šanci běh dokončit.

Chystá se speciální tréninkové centrum. Co všechno se bude dát trénovat v DRILLu v Tiché Šárce?
Ve výcvikovém středisku budou téměř všechny překážky, které se vyskytují při závodě Army Run. V tomto unikátním tréninkovém centru se bude dát trénovat vše, co potřebujete k úspěšnému dokončení Army Runu. Vytrvalost, síla i technika ke zdolávání překážek. A to vše pod vedením bývalých vojáků, kteří mají s překážkovými dráhami zkušenosti.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *